Nyt tullut julkaisusta asti käytettyä ja aika vetää vähän kokemuksia yhteen.
+ Parempi UI kuin surkeassa desktop versiossa
+ Live tile toimii
+ Soittohistoria näkyy Sound & Music sisällä
- Live tile tuntuu toimivan miten sattuu
- Zunesta käynnistyessä käynnistää ensin Spotifyin joka ...
- kestää aivan liian kauan avautua
- Avaus tuntuu tapahtuvan joka kerta kun ohjelmasta poistuu
- Hakua ei voi rajata mitenkään artistiin tai levyyn, oletuksena kaikissa näkyy ensin track, saa swippailla oikealle joka ei ole nopeaa koska softa lataa koko ajan tietoja
- Kaatunut pari kolme kertaa soittaesa
- Pari kertaa jostain syystä unohtanut salasanan ja tunnukset
- Toisto taustalla pätki kun selasin webbisivuja vaikka olin ladannut puhelimeen
- Palvelu tuntuu olevan pois päältä toisinaan, ei voi edes soittaa musaa
- Usein joutuu back nappia takomaan järjettömästi, esim. haen jonkun levyn, teen siitä soittolistan, haluan ladata soittolistan puhelimeen, saa painella back nappia jokaisen stepin kohdalla. Suora shortcutti alkuvalikkoon olisi kätevä.
Valitettavan buginen siis tällä hetkellä ainakin, peruskäytössä toimii mutta ärsyttäviä varsinkin tuo avaaminen joka on tosi hidas. Mitään patcheja ei ole tainnut tulla, en ainakaan muista ladanneeni, joten millään korkealla prioriteetilla ei WP7 Spotifyilla tunnu olevan. Toivoisi jonkun haastajan tulevan markkinoille, en ole ollut tyytyväinen Spotifyin tasoon viime aikoina. Tuntuu että pääasia on luoda hipster palveluita ja lisätä hypeä, sen sijaan että pyrkisivät paikkaamaan sisältöä ja parantamaan palvelun laatua.


Vastaa lainaten
