Tulokset 1:stä 6:een 6:sta
  1. #1

    Liittynyt
    1.3.2010
    Viestit
    2
    Suositeltu
    0
    Toripalaute
    0

    Motora Defy+ vai Samsung Xcover?

    Onko jollain vertailevaa kokemusta otsikon mukaisista laitteista? Defyä ja sen plussaa tullut kytättyä. Nyt tuli sitten tämä Samsung. Paperilla Motorola tuntuu paremmalta joka suuntaan, mutta mikä tuosta Samsungista tekee mielenkiintoisen/vertailukelpoisen?
    Androideista ei ole aiempaa kokemusta, joten siinä mielessä lähdetään puhtaalta pohjalta.
    Viimeksi muokannut: 1518964; 15.12.11 klo 12:52.



  2. #2

    Liittynyt
    30.3.2011
    Sijainti
    Lahti
    Viestit
    817
    Suositeltu
    30
    Toripalaute
    9 (100%)
    Defy plus ehdottomasti paremmn resoluution yms takia. Kokemuksia ei ole mutta xcover on liian hinnakas ominaisuuksiin nähden, omasta mielestä ainakin. Korjatkaa jos löydätte jotain parempaa samsungista kuin brändin.

  3. #3

    Liittynyt
    1.3.2010
    Viestit
    2
    Suositeltu
    0
    Toripalaute
    0
    Tämä vahvistaa sitä mitä olen itse miettinyt. Ei tuo samsung ole niin paljoa halvempi ja kaikilla osa-alueilla taitaa olla heikompi, tai ei ainakaan parempi?

  4. #4

    Liittynyt
    29.6.2009
    Viestit
    43
    Suositeltu
    0
    Toripalaute
    3 (100%)
    Mulla on ollut defy+ nyt noin viikon ja on tullut seuraavia kokemuksia:

    + Akun kesto (verrattuna aiempaan puhelimeen joka oli HTC sensation) siinä oli akun kesto surkean ja säälittävän välillä.
    + Tuntuu että puhelin pitää hyvin itsensä kiinni tukiasemassa jopa iPhoneen verrattuna.
    + Kuulokkeen ääni kuuluu hyvin.
    + Hinta joka on alle puolet mainitusta HTC:stä.
    + Koko ja paino.
    + Tuore android versio 2.3.6
    ++ Vesi ja pöly tiiveys on tosi iso asia.


    - Tähän + versioon ei tahdo vielä löytyä custom romeja mutta eiköhän niidenkin aika vielä tule.
    - Välillä puhe ikäänkuin vähän kiertää puhelun aikana mutta harvoin joten syy voi olla huonossa yhteydessäkin.

    Täytyy sanoa että näin lyhyellä kokemuksella olen ollut positiivisesti yllättynyt.

  5. #5

    Liittynyt
    10.9.2009
    Viestit
    37
    Suositeltu
    0
    Toripalaute
    0
    Miten tuo 2.3.6 versio on toiminut ko. luurissa? Luin jostain että olisi hieman buginen verrattuna aiempaan käyttiksen versioon.

  6. #6

    Liittynyt
    24.7.2009
    Ikä
    21
    Viestit
    28
    Suositeltu
    0
    Toripalaute
    0
    Quote Alunperin lähettänyt Karloz Katso viesti
    Miten tuo 2.3.6 versio on toiminut ko. luurissa? Luin jostain että olisi hieman buginen verrattuna aiempaan käyttiksen versioon.
    Rehellisesti sanottuna en ole ainakaan tietoisesti törmännyt mihinkään bugiin. Ainoa miinus mitä antaisin, on WLANin herkkyys/vikasieto. Yhteys tuntuu ottavan nokkiinsa aika pienestä, joskin toimii silti hyvin kun on toimiakseen. Koneen WLANin ollessa päällä (900kt/s lataus menossa) en saanut ollenkaan käytettyä puhelimen WLANia samassa huoneessa.

    Saunikselta tämän saa lisäksi suht huokeaan hintaan (about 250€).

Tämän ketjun avainsanat

Kirjoitusoikeudet

  • Et voi lähettää uusia viestiketjuja
  • Et voi lähettää vastauksia
  • Et voi lähettää liitteitä
  • Et voi muokata viestejäsi
  •