Tulossa kohtapuoliin.
http://www.sonyericsson.com/cws/prod...#view=overview
Edit:Poistin otsikosta Ericssonin koska puhelin nyt virallisesti pelkästään Sony.
Edit2: http://taskumuro.com/nyt-se-on-julki...-sony-xperia-s
Tulossa kohtapuoliin.
http://www.sonyericsson.com/cws/prod...#view=overview
Edit:Poistin otsikosta Ericssonin koska puhelin nyt virallisesti pelkästään Sony.
Edit2: http://taskumuro.com/nyt-se-on-julki...-sony-xperia-s
Viimeksi muokannut: Jean-Pierre; 10.1.12 klo 06:54. Syy: Tarkennus
Puhelimen speksit enemmän ko kunnossa hyvä Sony! Ja kameran optiikkakin Sonyn tuntien luultavasti hyvä. Ainoa mitä tossa voi moittia on julkaisu hetkellä sisällä oleva 2.3 käyttis!
HTC Sensation, S-OFF with Revolutionary!
Radio:10.43a.9007.00U_10.51.9007.27_M3 verkkona elisa ja tämä toimii minulla parhaiten.
Lisänä: microSD 16gb ja Anker akku 1900mAh
Ohjeet HTC Sensationin S-OFF, roottaus ja custom recovery:Suomeksi ja englanniksi
Tästä Minukselta 11Gb pilvitilaa älypuhelimelle!
Jos autoin Suosittele!
Ohho ompas siinä nätti puhelin. Kamerakin varmasti erittäin kovaa tasoa, tosin mp:t eivät kerro kaikkea.
Nokiaa ja muita perus/featurepuhelimia ~10kpl -> Nokia n90 -> Nokia n95 -> Nokia supernova 7210 -> Nokia c7 -> Samsung omnia 7 -> Nokia n8 -> Htc Desire Hd -> Nokia 701 -> Samsung Omnia W -> Nokia X7 -> Lg Optimus 3D -> Nokia Lumia 800 cyan + Saunalahti
Todella asiallisen oloinen laite. Speksit ovat kaikinpuolin erinomaiset ampumatta kuitenkaan yli. Ja ulkonäkökin vaikuttaisi olevan kohdillaan.
Näyttävä puhelin! Ei taida olla xenon toi soikio tuo led salaman vieressä?
Q2 julkaisuaika voi olla aika haastava, koska joutuu silloin aika pahasta GS3:sen ampulinjalle. Lisäksi ei SD-slottia... ei näin!
Jaahas jaahas. Katsotaanpas mitä Samsung sanoo tähän. Jos Galaxy S III ei ole jotenkin aivan mullistava niin tässäpä ois aika hyvä ehdokas seuraavaksi luuriksi.
Ilmeisesti tulossa jo tässä kuussa britteihin myyntiin: http://www.mobiiliblogi.com/2012/01/...-tassa-kuussa/ http://www.talkandroid.com/84975-son.../#.TxptUW89Xuy
Miksi ihmeessä julkaistaan yli vuoden vanhalla käyttiksellä, ICS:kin on ollut julkaistuna ainakin 3kk. Onhan tähän kyllä luvattu ICS kesäkuun 2012 loppuun mennessä mutta saa nähdä tuleeko, Sony taitaa olla kuoleva merkki puhelinmarkkinoilla
http://www.taloussanomat.fi/informaa...a/201221302/12
iPhone 4S 32GB: Firmware 5.1.1
HTC One S: Ohjelmiston versio 1.78.401.2
MacBook Pro 15" antiglare, 2.0GHz (early 2011), OS X Lion, 8GB
Viimeksi muokannut: Delli; 21.1.12 klo 23:39.
iPhone 4S 32GB: Firmware 5.1.1
HTC One S: Ohjelmiston versio 1.78.401.2
MacBook Pro 15" antiglare, 2.0GHz (early 2011), OS X Lion, 8GB
Ilmeisesti se ei mee ihan tosta vaan jos on jotain valmistajan omia säätöjä, vaikee sanoa. En tiedä kannattasko myyntiin tuomista kuitenkaan lykätä olettaen että MVC:ssä on tulossa kovia luureja kilpailijoita ulos ;-) Kyllä Sonyllä kova savotta on edessä mut voi onnistua jopa paremmin pelkällä omalla nimellään jos satsaavat tarpeeksi.
Ihmeen vähän keskustelua tästä puhelimesta. Mielestäni tämä on aikoihin kiinnostavin luuri mitä julkistettu myyntiin tulevaksi niin speksien kuin merkinkin puolesta. Gsma-arenassakin daily interest 39%. Paljon enempää en osaa puhelimelta tällä hetkellä vaatia. Mitä nyt fm-lähetin puuttuu.
Sony merkkinä jotenkin kalskahtaa laadukkaalta omaan korvaan. Jos laatuvaikutelma on kohdallaan ja puhelin ei tunnu muoviselta niin voipi mennä ostoon. Pahoin vain pelkään että samsungmainen ämpärimuovikapine se kuitenkin lopulta on. Tuo tuleva ICS on käsittääkseni aika lailla samanlainen kuin Acerin a500:ssa oleva Honeycomb mitä on nyt oppinut käyttämään ja näppärältä sekin tuntuu.
Ericsson GA628 - Nokiat 6110 - 3310 - 8310 - 5100 - 6230 - 6111 - 6131 - 6500slide - 6700 - N8 - N9
Tulee myyntiin maaliskuussa 2012, mutta specsit (etenkin prossu ja käyttisversio) vaikuttavat enemmän vuoden 2011 puhelimelta. Omalta kohdalta en näe mitään niin suurta eroa esimerkiksi "vanhaan" GS2:een, joka houkuttelisi ostamaan tämän. Onhan tuo upean näköinen, viestimerkkivalo on hienon näköinen ja näyttö on tarkka, mutta muuten jää sitten vähän laihaksi. Vielä kun Ericsson poistui luurin nimestä niin nostalgiapisteetkin väheni omalta kannaltani roimasti. MWC:n julkistusten jälkeen voi sitten paremmin vertailla kun muut valmistaja julkaisevat uudet quadcore ICS-luurit. Itse en näe Xperia S:n kykenevän vastaamaan muiden uutuuksiin eli historia toistaa itseään kuten Arc:in ja GS2:n yms. tapauksessa. En sano, että Xperia S olisi huono puhelin, mutta Sony kunnioittaa SE:n perinteitä tuomalla puhelimen taas hieman liian myöhään markkinoille.
Viimeksi muokannut: Rooivalk; 4.2.12 klo 12:05.
2110i-> 6110-> 8210-> 8210-> 8250-> SGH-T100-> A50-> 8250-> M55-> 3100-> K700i-> N70-> SGH-X670-> Z540-> N82-> HTC Desire-> N8 + 5800XM + Motorola C115
sairaus etenee...
Tuo viestimerkkivalo on puhelimen alareunassa oleva koko puhelimen kiertävä "nauha". Elikkä puhelin voi esim. olla pöydällä missä asennossa tahansa ja voit nähdä valon.
Jaa mutta tuohan on hieno systeemi, täytyy laittaa tämä härveli harkintaan.
2110i-> 6110-> 8210-> 8210-> 8250-> SGH-T100-> A50-> 8250-> M55-> 3100-> K700i-> N70-> SGH-X670-> Z540-> N82-> HTC Desire-> N8 + 5800XM + Motorola C115
sairaus etenee...
Tänään tuli hypisteltyä proto mallia tästä luurista, puhelimen ulkonäkö on mahtava, ohjelmisto sulava ja kamera helkkarin tarkka. Lisää infoa saan kun tulee omaan käyttöön 1-2vko sisällä :). Valkoinen ehdottomasti!
Sony XPERIA S White, Nokia E90 Black (työkäytössä)
Kulkuväline: Volvo V70 2.5T -06
Kiinnostaa kovasti, erityisesti akun kesto. Kapasiteettia näyttäisi olevan, tavoite 2-3 päivää työkäyttöä (siis puhumista ja sähköpostailua, ei niinkään nettiselausta). Ja tietysti vakaa pitää olla - nyt on käytössä Wimo 6.5 clean Spikegotti -versio, eikä kaadu koskaan 1 viikon käynnistysvälillä! -No, hidas on kun on Xperia X1:ssä, mutta ei minun käytössä ole kynnyskysymys.
Tuli sitten tälläinen tilattua Teleputiikista. Odottavan aika on pitkä ;) Toivottavasti ensi kuussa saa hypisteltäväksi!
Nykyään Htc Sensation , Ipad 16Gb
Ekoja testejä tullut, vaikuttaa ihan ok laitteelta. Tarkotus olis hankkia kyseinen luuri, ens viikolla pitäis olla mahdolisesti myytävänä ?
http://www.phonearena.com/reviews/So...-Review_id2970
sekä
http://www.gsmarena.com/sony_xperia_s-review-729.php