Hyvin on piilotettu, ja ilmeisesti niin hyvin ettei voi linkata. Joissain tarjousehdoissa on mainittu 64kbit/s, (aiheesta myös jossain suht oma ketju) eli ei ihan jymähdä, eli ns kevyt välttämättömuus juttuja pääsee tekeen, pankki, puhdas email jne.
Tosin jos on koneeseen tuupannut mainistettuja nettiturva juttuja, niin pitää toivoa etteivät ne halua liikennoida, ja myös muiden sovellusta ja OSn automaattipäivitykset kannattaa ruksia manuaali asetukselle.
Jos et mökille mitään kiinteäälaajakaistaa korvaajaa, ja etkä stream käyttöön niin rajoitettu paketti voi olla hyvinkin toimiva, jos tarkoitus käyttää tietokoneella niin kannattaa tosiaan katsoa ne koneen asetukset ettei "turhuuteen" siirtopakettia tuhlaa.
Sonera myy myös Telen nimellä liikkuvaa laajakaistaa, vähän eri ehdoin, kannattaa myös vilasta/kysästä jos hinnalla merkistystä.


1Suositusta
Vastaa lainaten

